Na co nezapomenou při cestování do zahraničí i po tuzemsku

Ať už cestujete do zahraničí, nebo se vydáte na pěknou dovolenou v tuzemsku, existuje několik věcí, na které byste měli předem myslet. O které věci jde?

Cestovní doklady

Cestovní doklady jsou úplný základ. Do zemí mimo Schengenský prostor budete potřebovat pas, někdy i cestovní vízum. Ve většině zemí Evropy si vystačíte s občanským průkazem. Ale nezapomínejte, že i na dovolené po České republice se bez občanky neobejdete.

Potřebovat ji budete především při registraci k ubytování. Někde stačí jedna občanka na jeden rezervovaný pokoj, obvykle však občanku předkládají všichni ubytovaní hosté. Děti bez občanky samozřejmě nepočítáme.

Tip: Chystáte se na dovolenou? Pak se vám bude hodit cestovní taška. Na Bagit.cz – vyhledávači kabelek, tašek a batohů určitě najdete, co potřebujete.

r1

 

Kvalitní praktická zavazadla

Dovolená má být bezstarostná, a proto byste na ni měli vyrážet dobře připravení. To se týká i zavazadel. Pořiďte si kufr, který bude bezpečný – chráněn nejen před vnějšími vlivy, ať už se jedná o zacházení na letišti, nebo déšť venku, ale aby se ani vaše uložené věci cestou neponičily. Nemluvě o tom, že chcete mít praktický kufr, do kterého snadno věci uložíte, a bez problémů v něm vše přehledně zase najdete.

Tip: Přečtěte si, jak vybrat kufr na dovolenou, ať už se chystáte do zahraničí nebo zůstanete v tuzemsku.

Realita jménem Covid

Tak jako všechny oblasti našeho života, i cestování je silně ovlivněno výskytem nemoci COVID-19. Proto si dopředu dobře zjistěte, jaké jsou aktuální požadavky zemí, kam cestujete, případně jak to je aktuálně s ubytováním. Pokud jste očkovaní, mějte s sebou potvrzení. Stejně tak v případě, kdy jste COVID-19 prodělali, a máte o tom oficiální potvrzení. Nejste-li očkovaní, zjistěte si, jestli vám stačí antigenní test domácí, ze zdravotnického zařízení, nebo je potřeba PCR test.

Dostatečné prostředky

Cestovat bez peněz se sice dá, ale na dovolenou to nebude to pravé ořechové. Jedete-li do zahraničí, nezapomeňte si směnit peníze. Pokud jedete do exotické země, jejíž měna u nás není dostupná, směňte si dolary. Ty vyměníte prakticky kdekoli. Zjistěte si také, zda vaše bankovní karta bude fungovat i v zahraničí. Případně si nechte svojí bankou doporučit, z jakých bankomatů v zahraničí vybírat. Někde to bude za pár korun, jinde utratíte nesmyslné částky.

roubenky

Při cestování letadlem se může stát, že se vám kufr opozdí, nebo vám dokonce někdo zavazadlo ukradne. Proto je vhodné mít u sebe vždy nějakou hotovost a zároveň kartu, ale obojí na jiném místě. V příručním zavazadle nechte hotovost, v kufru kartu.

 

Úvod   |    Ceník   |    Roubenky   |    Fotogalerie   |    Volné termíny
Novinky   |    Zajímavá místa   |    Kontakt   |    Zajímavé odkazy   |    Ubytování Jeseníky
Mapa stránek   |    Provozní instrukce   |    Partneři   |    Ubytování v Beskydech