Nejkrásnější české hory - máme pro vás seznam šesti vrcholů, které stojí za výlet

Ať už patříte ke zkušeným cestovatelům, nebo naopak jen vyrážíte jednou ročně na dovolenou, neměli byste si nechat ujít výhledy, které nabízí naše vlastní hory. Pojďme se tedy společně podívat na krásy Česka, které stojí za to navštívit, ať už v zimě, či v létě.

hory

Sněžka/ Luční hora

https://pixabay.com/photos/snow-koppe-giant-mountains-3580362/

Kdo nepokořil Sněžku, jako by nebyl. Prvenství v našem seznamu jí patří především z toho důvodu, že se jedná o nejvyšší horu České republiky. Málokdo však už ví, že samotný nejvyšší bod leží až za českými hranicemi, tedy v Polsku. Nejvyšším bodem na území České republiky je tedy Luční hora, se kterou se Sněžka v našem seznamu dělí o první místo. Z ní si však výhledů příliš neužijete, jelikož není kvůli své poloze v chráněné zóně KRNAP přístupná veřejnosti.

Lysá hora

Na druhé místo řadíme Lysou horu, která patří k jedné z nejoblíbenějších hor v Česku. Ročně jí zdolají stovky turistů ze všech koutů republiky. Řada lidí ji považuje za nejkrásnější horu na území České republiky – na to má velký vliv zejména to, že je její mohutný masiv izolován od zbytku Moravských Beskyd hlubokými říčními údolími Ostravice, Řečice a Mohelnice.

Bílá skála

Krkonoše nám kromě Sněžky a Luční hory mohou nabídnout i další krásný vrchol, a to Bílou skálu. Ta na první pohled zaujme především svým vrcholem, který tvoří výrazný křemencový blok tyčící se nad okolní krajinou. Nemusíte se však bát vyrazit k Bílé hoře na výlet – jelikož je skvěle přístupná, můžete k ní vyrazit nejen na kole, ale například vzít na výlet malé děti či kočárek.

Milešovka

Milešovka sice není nejvyšší horou Česka (jen Českého středohoří), přesto se ale jedná o jeden z nejúchvatnějších vrcholů, a to především díky jejímu symetrickému kuželovitému tvaru. Jelikož ji však nestíní jiné větší vrcholy, patří mezi ta z největrnější místa u nás, proto se na výlet nezapomeňte teple obléct a vybavit větrovkou a čepicí.

Říp

Další horou, která spíše než svou výškou zaujme jak výhledem, tak bohatou historií, je hora Říp. Její specifický tvar nelze přehlédnout, především díky tomu, že leží uprostřed roviny. Je známá především jako místo, kde se rozhodl usadit praotec Čech. Pokud se rozhodnete pro výlet na Říp, na jeho vrcholku na vás čeká zachovalá románská rotunda svatého Jiří. Ta na Řípu stojí už celých tisíc let – její základy byly položeny už začátkem jedenáctého století.

Praděd/ Ještěd

 

jested

Na závěr našeho seznamu opět zařazujeme dvě hory, které jsou sice na rozdíl od Sněžky a Luční hory na opačných koncích republiky, oba však zdobí výrazný architektonický prvek. Zatímco vysílač na Ještědu zaujme především tvarem rotačního hyperboloidu, vysílač na Pradědu se může pyšnit prvenstvím nejvyššího bodu v České republice.

 

Úvod   |    Ceník   |    Roubenky   |    Fotogalerie   |    Volné termíny
Novinky   |    Zajímavá místa   |    Kontakt   |    Zajímavé odkazy   |    Ubytování Jeseníky
Mapa stránek   |    Provozní instrukce   |    Partneři   |    Ubytování v Beskydech